غار آبي دانيال را ديده ايد ؟

غار آبي دانيال را ديده ايد ؟

2 كيلومتر تا خانه ي خفاش ها

مسير هموار است ، جنگلي نيمه بكر با درختاني خوش قد و قامت . نيم ساعتي كه با رفقا و همراهان از هيجان دروني ات در مورد بازديد از غار و حاشيه هاي بكر و تكرار نشدني اش صحبت كني ، زمان ملاقات فرا خواهد رسيد.

غار آبی دانیال

 

ابتدا فقط دهانه ي غار كه در خوشبينانه ترين حالت گنجايش عبور يك نفر از آن را دارد برايتان دست تكان مي دهد و بعد از نزديك شدن به آن مي توانيد صداي آب هاي روان و نسيم خنك در حال گردش غار را نيز حس كنيد ؛ اما اين فقط آغاز راه است .

غار آبی دانیال

 

توجه داشته باشيد شما در غاري قدم مي گذاريد كه مقام دوم را در ميان طويل ترين غار هاي رودخانه اي ايران داراست ؛ اما نگران نباشيد حضور چند غار نورد كاركشته كه تجربه ي لمس ديواره هاي بزرگ ترين و خطرناك ترين غار هاي جهان را دارند در كنار شما آرامش عجيبي را به اعضاي گروه هديه خواهد كرد.

غار آبی دانیال

 

غار دانيال دمايي در حدود 20 تا 25 درجه سانتيگراد دارد كه تحركات مختلف افراد در درون ان موجب تغيير اين عدد مي شود ، از ياد نبريد حضور در عمق يك و نيم متري آبهاي نيمه خنك در برخي نقاط غار لباس مناسبي را مي طلببد.

غار آبی دانیال

غار آبی دانیال

 

ممكن است در طول مسير رفت قدري خسته شويد و سرماي درون غار موجب آزارتان شود ، تحركتان را بالا ببريد و به غار ماموت در كنتاكي امريكا با طول 591 كيلومتر بي انديشيد!

غار آبی دانیال

 

تالار هاي خفاش و زرين مكان هاي مناسبي براي توقف و تفكر در خلق ماهيت غار دانيال است ؛ تالار اول یا تالار خفاش به علت سطح گلی و لغزنده آن، گذر از این معبر را سخت كرده ؛ اما تالار زرين ديدني هاي بسياري را در خود گنجانده كه نقوش حاصل از تغييرات آهكي و شمايل عروس و داماد در قلب اين تالار از آن جمله است .

غار آبی دانیال

 

شايد رعايت سكوت در هيچ مكاني مانند بيمارستان و درون غار مفيد و آرام بخش نباشد ، پس عليرغم شگفت زدگي حاصل از پديده هاي بكر در طي مسير ، سكوت را رعايت كنيد و وظيفه ي زبان به چشم هايتان محول كنيد.

غار آبی دانیال

غار آبی دانیال

 

توصيه مي شود براي ديدن اين پديده ي دلفريب كه در محيطي سردو تاريك به انتظار شماست با گروهي همراه شويد كه افزون بر تشريح زواياي مختلف غار و ارائه ي اطلاعات ضروري و عمومي در اين خصوص ، اصول كاربردي غارنوردي و كوهنوردي را براي تان شرح دهد تا با علم به محيط اطرافتان ، سفري ايمن را تجربه كنيد ؛ تنها در اين حالت است كه حضور در غار براي تان به عنوان تجربه اي تكرار نشدني ثبت خواهد شد.

برای دیدن اطلاعات این سفر به روی تور غار آبی دانیال کلیک نمائید.

تهیه مطلب : تحریریه اسپیلت - علی اکبرزاده

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت