راهنمای تور ما کیست؟

راهنمای تور ما کیست؟

بسیاری علاقه مند هستند که پیش از سفر، شناختی از راهنمای تورشان داشته باشند. اسپیلت یک روز پیش از سفر از طریق پیامک نام راهنما را اطلاع رسانی می کند. در پائین راهنمایان اسپیلت به اختصار معرفی شده‌اند. کافی است موس را به روی عکس راهنما نگه دارید تا اطلاعات مربوط به آن نمایش داده شود. سفر خوبی داشته باشید.

 • کاظم فریدیان

  راهنمای تورهای کوهنوردی

  کاظم از بزرگترین کوهنوردان تاریخ کوهنوردی کشور است. اولین ایرانی است که K2، دشوارتین کوه دنیا و دومین کوه بلند جهان را بدون استفاده از اکسیژن مصنوعی و کمک باربران ارتفاع صعود کرده است. او کوههای مرتفع نانگاپاربات و برودپیک را در هیمالیا صعود کرده و دهها کار شاخص کوهنوردی فنی بر دیواره ها، یخچالها، غارها و کوهستانهای ایران انجام داده است. کاظم همچنین یک سرپرست پر سابقه است و تیمهای زیادی را در کوهستانها رهبری کرده است و همواره کسانی که صعودی را در کنار او تجربه کرده اند، به اتکای برنامه ریزی و توانمندی او شانس بالایی برای صعود داشته اند.
  کاظم علاوه بر کوهنوردی در بیشتر رشته های ورزشی که در طبیعت انجام می شوند تجربه داشته و در برخی صاحب عنوان است. پرواز با پاراگلایدر و کایت، سقوط آزاد، آفرود کویر، موتورسواری کوهستان، دوی صحرانوردی، غواصی و اسکی روی آب از دیگر مهارتهای ورزشی او است.

 • سپهر جهانزاد

  راهنمای سفر

  از دوران کودکی علاقه ی زیادی به سفر و رفتن به جاهای ناشناخته و جدید داشتم. در دوران نوجوانی با کوهنوردی آشنا شدم و این شروعی بود برای سفر های بیشتر و چشیدن طعم بی نظیر بودن در طبیعت.
  سفر، بودن در کنار اقوام مختلف با باورهای متفاوت و نزدیکی به طبیعت، تجربیات نابی را برایم به همراه آوردند.
  بعدها، مسیر پر پیچ و خم و هیجان انگیز زندگی، مرا با اسپیلت آشنا کرد. آشنایی ای که منجر به همکاری های بعدی ما شد.

   

 • حسین نظر

  راهنمای تورهای کوهنوردی

  حسین متولد شمیران است و کودکی اش را در دامنه های شمال توچال، در ییلاق آهار گذارانده است. او از سال 1356 کوهنوردی را آغاز کرده و با تنی چند از همنوردانش گروه شکوه تهران را پایه گذاری می کنند. گروهی که در سالهای دهه شصت فعالیتهای شاخصی را در عرصه سنگنوردی و کوهنوردی ایران انجام داد. حسین از اوایل دهه هفتاد به کسوت مربی گری درآمده و در رشته های سنگنوردی، یخ و برف و اسکی کوهستان به بالاترین مدارج مربی گری دست می یابد. او در سالهای دهه هشتاد به صعودهای سرعتی در ارتفاعات بالا علاقمند شده  و برنامه های شاخصی را در قلل  لنین، خانتانگری، کورژونفسکایا و برودپیک انجام می دهد. حسین ده سالی است علاوه بر مربی گری، به عنوان راهنمای حرفه ای تورهای کوهنوردی خارجی فعالیت می کند. او تاکنون دهها تیم مختلف را برای اسپیلت البرز در کلیمانجارو، البروس، مونبلان، مراپیک، آیلندپیک، کمپ اصلی اورست، دور آناپورنا و .... سرپرستی کرده است.

  حسین در زمینه نگارش نیز فعال است و تاکنون تالیفاتی درباره  کوهنوردی و طبیعت گردی از او به چاپ رسیده است. همچنین حسین نظر مجری ثابت رادیو کوهستان است و بسیاری از کوهنوردان با صدای گرم او در صبحهای پنج شنبه و جمعه آشنا هستند.

  حسین معتقد است برنامه ریزی حرفه ای و اولیت رضایت مسافر، ویژگی اصلی اسپیلت البرز است، چیزی که به گفته او اسپیلت را از دیگر تورگردانان متمایز کرده و کار را برای یک راهنمای کوهنوردی لذتبخش می کند.

 • محمدرضا ابراهیمی راهور

  راهنمای سفر

  من فعالیت خود را با دوچرخه سواری آغار کردم و بودن در طبیعت و دیدن مناظر و رنگهای مختلف لذت خاصی در من ایجاد می‌کند، بطوری که عقیده دارم زندگی مثل دوچرخه سواری است برای حفظ تعادل باید حرکت کنیم و بزرگترین موفقیت زندگی ام این بود که چشمم با طبیعت آشنا شد. افرادی که صبر می کنند تا شرایط عالی از راه برسد هرگز کاری را شروع نمی کنند، زمان مطلوب برای شروع همین حالاست.

 • فرشته ندایی

  راهنمای سفر 

  فرشته از کودکی زمین را دوست داشته و این دوران در انتخاب رشته تحصیلی اش بی تاثیر نبود. او فارغ التحصیل رشته محیط زیست است. فرشته علاقه ی زیادی به نویسندگی دارد و اکنون علاوه بر کار راهنمای طبیعت گردی، تدریس اکوتوریسم یکی از دل مشغولی های اوست.

  او می گوید: " در اسپیلت همه چیز خوب و دلخواه است؛ مسافران همه عالی و همکاران همه دوست داشتنی اند " . فرشته دوست دارد که تمام ایران را وجب به وجب بگردد.

 • فرهاد آریایی

  راهنمای سفر

  فرهاد از سال 1380 پا به کوه و طبیعت گذاشت و به دلیل علاقه اش به طبیعت گردی بعد از دو سال راهنمای تور شد.فرهاد دوره های تورلیدری را در موسسه طبیعت گذراند و همچنان از عاشقان طبیعت و به خصوص حیات وحش می باشد.
  فرهاد می گوید: من معتقد هستم طبیعت به هر شکل و رنگی که باشد قشنگ و زیباست و به ما پیام زندگی و زنده بودن را میرساند. به نظر من هیچ چیزی بالاتر از ارزش قائل شدن برای همدیگر و احترام گذاشتن به طبیعت نیست.

 • سعید باقری

  راهنمای سفر

  وابستگی سعید به طبیعت از جایی شروع شد که بعد از اتمام تحصیلات در رشته دامپزشکی برای گذراندن طرح پایان دوره، مهمان عشایر و طبیعت بود، که این مدت کوتاه مسیر زندگی اش را برای همیشه تغییر داد و به طبیعت گردی و کوهنوردی روی آورد و بعد آشنایی با اسپیلت فعالیت های خود را به صورت حرفه ای ادامه داد و می گوید" سالهاست با این اتفاق سفر را زندگی میکنم"

 • علی رضا عسگری

  راهنمای سفر

  از کودکی راه و رسم انفرادی سفر کردن را آموختم. پدرم مشوق همیشه ام بود تا بیشتر  غرق در سفر شوم و تجربیات جدید کسب کنم. سفر برای من آرامش است و زندگی بی سفر بی معنی.
  رشته ی  اصلی ورزشی ام جودو بوده و در رشته کوه نوردی، موتور سواری و دوچرخه سواری نیز فعال هستم .
  سفر با موتور را دوست دارم و یکی از سفرهایم در این حیطه 5 ماه سفر انفرادی به تمام استان های ایران و طی کردن 21 هزار کیلومتر با هدف زنده نگاه داشتن نام خلیج همیشه فارس و سفیر صلح و دوستی بود.
  رشته تحصیلی من IT بوده و در همین زمنیه، مدیریت IT چند شرکت را بر عهده دارم.  شوق نشان دادن جاذبه های ایران به دیگران باعث شد به بعنوان راهنمای سفر با اسپیلت البرز همراه و همسفر شوم.

 • فاطمه جوان

  راهنمای سفر

  عشق به طبیعت در همان ابتدای دبیرستان باعث ورود فاطمه به رشته جغرافیا و ادامه تحصیل در این رشته شد.
  پس از چندین سال فعالیت در ماهنامه فناوری اطلاعات ، با تشویق و راهنمایی خواهرش ، وارد دوره راهنمایان طبیعتگردی شد.
  فاطمه در مورد طبیعت و طبیعت گردی می گوید: آشنایی با اساتید بزرگ طبیعت و سفر به پارک های ملی ، مرا مجذوب خود کرد و مصمم شدم که قدم در راه پرفراز و نشیب سفر بگذارم.
  دیدن چشمان موش صحرایی در لانه خود، همپا شدن با پیرمرد روستایی که هیزم بر دوش میکشد ...
  میتوان هر لحظه از زندگی را در فنجان سفر چشید.

   

 • نادره معصوم زاده

  راهنمای سفر

  نادره دانش آموخته ی رشته ی مترجمی است. زمانی که در یک شرکت به عنوان مترجم مشغول به کار بود، آمد و شد میهمانان خارجی سبب شد که او دریابد به گردشگری علاقه مند است. بنابراین شروع به تحصیل و کسب تجربه در این زمینه نمود و  اکنون یک راهنمای کارآزموده به خصوص در زمینه تورهای ورودی و خروجی است.
  او به سوارکاری علاقه ی ویژه ای دارد و سالهاست که این رشته را در مقام مربی پیگیری می کند. او در خصوص همکاری با اسپیلت می گوید: " به همکاری با جمع دوستانه اسپیلت افتخار می کنم"

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت