دریاچه چورت / جایی که چرت صبحگاهی غیرممکن است...

دریاچه چورت

چورت، جایی که چرت صبحگاهی غیرممکن است

مقصد دریاچه چورت است. دریاچه ای زیبا و وهم انگیز در نزدیکی روستای چورت. چندین ساعت گذر از جاده هایی سبزو کوهستانی  پراز پیچ و خم  وبا فرعی های زیاد   بدون تابلویی راهنمایی کننده   بالاخره دریاچه چورت یا میانشه را نمایان می‌کند.

دریاچه چورت

 

از دور سکوت و سکون دریاچه در هاله‌ای از مه وهم‌انگیز فضا را سحرآمیز می‌نماید.اما با نزدیک شدن به دریاچه آواز  قورباغه های ساکن درآن که بی خستگی و با تمام وجود سرود خوانی خود را اجرا می‌کنند به جشنی پر شکوه مانند  شده است.

دریاچه چورت

 

براستی تا آن موقع اینهمه قورباغه که یکجا چنین غوغایی براه بیندازند ندیده بودیم. فریاد خوشحالی این موجودات سطح آب را موجدار می‌کرد و بر زیبایی این سامانه می‌افزود.

دریاچه چورت

 

دریاچه بیضی شکل چورت  به گواه قدیمی های آنجا حدود یک قرن پیش به علت زلزله‌ای که راه چشمه‌ای را سد می‌کند بوجود می‌آید و از آن زمان این اکوسیستم منحصر به خودرا به این منطقه عرضه می‌کند. باقیمانده تنه درختان در وسط دریاچه خود گواه اینست  که در سال‌هایی نه چندان دور این تکه اززمین سکونتگاه این درختان بوده و دریاچه بعدا آنها را احاطه کرده است.

دریاچه چورت

 

 اکنون علاوه بر قورباغه‌ها ماهی‌ها و موجودات دیگری در این دریاچه زندگی می‌کنند. با توجه به اینکه دریاچه با آب جاری دیگری مرتبط نیست  وجود این ماهی‌ها در آنجا جالب توجه و سوال برانگیز است. در این زمینه دو قول می شنویم. برخی محلی ها می‌گویند تخم  ماهیها بوسیله پرندگان دریایی مهاجر به آنجا منتقل شده است و بعضی نیز معتقدند این ماهی‌ها توسط خود محلی ها به آب انداخته شده وبتدریج تکثیر  شده‌اند. 

دریاچه چورت

 

درنهایت شکوه و شگفتی‌های یکتای این منطقه احساس مطبوع  و تقریبا غیر قابل وصفی به تماشاگرانش هدیه می‌کند. مطمئن باشید با دیدن  شکوه و زیبایی دریاچه چورت چرت  صبحگاهی شما پاره خواهد شد.

دریاچه چورت

 

برای دیدن اطلاعات تور دریاچه چورت و باداب سورت به روی آن کلیک کنید.

تهیه مطلب : تحریریه اسپیلت - نوید ربی

 

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت