خاطره شب یلدا یزد / عظمت کویر حس جاودانگی را زنده کرد

تور شب یلدا در یزد

خاطرات و گفته های همسفران

28 آذر 1392

عکس از حسین پناهی نیکو

 

تور خوبی بود. سفر به کویر و شتر سواری و  موتور سواری خیلی خیلی عالی بود.
آناهیتا قنبری

 

بسیار آموزنده بود، اطلاعات پزشکی مون به لطف آقای کاپیتان کلی اضافه شد. الآن میتونیم برای خدمات زیبایی پوست کاملا مشاوره بدهیم.
فریبا

 

خداروشکر که این تور هم خیلی خوش گذشت و دوستان بهتر از گل پیدا کردیم.

 

بازگشته ام از سفر، سفر من باز نمی‌گردد "شمس لنگرودی"
سفر خوب و به یاد ماندنی بود.
مخصوصا برنامه شب یلدا ایرانی با خانواده های ایرانی، در جشن سنتی ایرانی، واقعا زیبا بود. برنامه شتر سواری و موتور سواری در کویر هم برنامه خوبی بود.

 

با درود
وقتی که پنج شنبه شب به راه آهن آمدم از اینکه راهنمایان تور آنجا بودند. برایم جالب بود. تا به حال سفری از مبدا (به جز اتوبوس) با راهنمای تور نبودم.
گشت و گذر در کوچه پس کوچه های یزد با همسفران جذابیتی خاص می داد. همین کار باعث شد که از همان لحظه اول گشت با همسفران احساس صمیمیت بیشتری کنیم و زود با هم آشنا شدیم. هتل مهر با آن که کمی مشکل داشت ولی احساس در هتل نبودن. همین که به قسمت رستوران می آمدیم حس حیاط خانه مادربزرگ  را داشت که همه دور هم می نشستیم و گپ می زدیم.
کوه پیر سبز چک چک شکوه خاصی داشت، درخت سرو چندین ساله در آن فضای معنوی حال و هوای خاصی داشت و آن اسپند دان گل لوتوس، حس والایی را بر جان افکند.
گشت صحرا هم بی بدیل بود، آشتی با طبیعت، گام هایی که بی اختیار به سینه کویر فرو می آمد، شکوه و عظمت کویر حس جاودانگی را زنده کرد و مدیتیشن روی شنهای گرم صحرا لحظه اکنون را به دل آورد.
سفر بهترین تجربه زندگی است . آشنا شدن با فرهنگ و مراسم متفاوت و رویایی با مردم بومی لذت خاصی دارد.
آنقدر سفر باید تا پخته شود خمی
پیروز و پاینده باشید

مریم کریمی 

 

به نام اهورا مزدا
ای کسانیکه از دور و نزدیک برای آگاه شدن آمده اید. من اکنون برای شما سخن خواهم گفت، گوش فرادهید و بشنوید .. حقایق روشنی را که برای شما می آموزم، با دقت بخطر بسپارید، مبادا بار دیگر آموزگار بدخواه زندگانی مردم را تباه سازد و دروغ پرست با کج آموزی خویش آنان را گمراه نماید.
گروه رضا شکیبا

 

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت