یلدا ضمیری در برنامه ویتامین 3: جنگل هلی دار از زیباترین مناطق جاده فیروزکوه است

هلی همان گوجه سبز جنگلی است
جنگل هلی دار از زیباترین مناطق جاده فیروزکوه است

مصاحبه یلدا ضمیری در برنامه زنده شبکه 3

یلدا ضمیری مدیر تحقیق و توسعه شرکت اسپیلت در برنامه زنده ویتامین 3 که صبح هر چهارشنبه از ساعت 7 صبح از شبکه 3 سیما پخش می شود با نشان دادن تصاویری زیبا، از روستای زیبای کندلوس و محمد آباد جاده چالوس صحبت کرد و بعد از آن به توصیف پارک ملی سرخه حصار واقع در جاده فیروزکوه پرداخت. او با تاکید بر لزوم حفاظت همگانی از پارک های ملی کشور توضیحات جالبی در خصوص چند دریاچه و غار از جمله غار بورنیک، غار اسپهبد خورشید، دریاچه شورمست و دریاچه تارا ارایه نمود که توضیحات بیشتر و کامل تر در خصوص این مناطق در تورهای اسپیلت در اختیار مسافران گرامی قرار داده خواهد شد.

وی در ادامه اشاره به مناطقی کرد که کاملا بکر بوده و توسط شرکت اسپیلت نام گذاری شده است; مانند جنگل پیچک که وجه تسمیه آن وجود پیچک های فراوان است و دیگری جنگل هلیدار که نامش از گویش مازندرانی هلی به معنی گوجه سبزجنگلی گرفته شده است.

همچنین یلدا ضمیری درختی منحصر به فرد را در جنگل های شمال معرفی کرد که در خارج از کشور حداقل صد یورو بها دارد و در پاییز هر برگش رنگ متفاوتی پیدا کرده و اصطلاحا هزار رنگ می شود و آن چیزی نیست جز درخت زیبای انجیلی. او گفت که این درخت گران بها و بسیار زیبا در کشور ما به صورت خدادادی وجود داشته و لزومی به خرید آن نیست پس چرا در حفظ و جلوگیری ازنابودی این درخت تلاش نکنیم!

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت