انگکور وات: وسیع‏ ترین بنای تاریخی مذهبی جهان

انگکور وات؛
وسیع‏ ترین بنای تاریخی مذهبی جهان

انگکور وات محوطه‌ای باستانی در شهر سیم ریپ کامبوج است که مجموعه ‌ای از بقایای پایتخت ‌های باستانی امپراتور خمر را که بین قرن‌های نهم تا پانزدهم میلادی ساخته شده‌اند، در خود جای داده است.

انگوروات

انگکور وات مهمترین و معروفترین جاذبه گردشگری سی یم ریپ کامبوج


معبد بافون

اين بنا در دهه 60 ميلادي تخريب و نزدیک به 300 هزار قطعه از سنگ‌ ديوارهاي آن دراطراف منطقه جنگلي کامبوج پراکنده شد. اما پيش از اتمام مراحل بازسازي اين معبد 30 متري، با روي کار آمدن خمرهاي سرخ در سال 1975،‌ تمامي عمليات عمراني متوقف و براي سال‌ها معبد بافون نيمه ويرانه ماند.

معبد بافون

معبد تاپروم

این معبد در قرن های 12 و 13 ساخته شده است و بعدها در زیر خاک دفن شده و این درختان بر روی آن ها قرار گرفته اند. در اوایل قرن 20 بار دیگر معبد از زیر خاک ها خارج شد. نکته جالب در مورد این درختان این است که آن ها بر روی معبد قرار دارند و ریشه های آن ها به داخل معبد نفوذ کرده و فضای آن را پوشانده است. معبدی که در آن درختان ابریشمی تمام عمارت را تصرف کرده اند. این درختان صدها سال است که در این منطقه قرار دارند و چندی پیش در سازمان یونسکو به ثبت رسیدند.

معبد تاپروهم

تپه پنوم باخنگ

در آنگکور، یک معبد هندو وجود دارد که بر فراز تپه ای بلند و با چشم اندازی زیبا از مجموعه آنگکور گردشگران را در غروب آفتاب به خود جلب می‏کند. این معبد در قرن 9 ساخته شده است. تماشای غروب آفتاب در تپه پنوم باخنگ نه فقط بخاطر زیبایی خورشید بلکه به این علت که تمام گردشگران از اقصی نقاط دنیا گرد هم می‏ آیند و به تماشای این لحظه رویایی می‏پردازند همیشه جذاب خواهد بود، و جالب این است که این مکان یکی از مکان های معروف دنیا برای تماشای غروب آفتاب است.

برای دیدن این معابد باستانی در تور ویتنام، لائوس و کامبوج با اسپیلت همسفر شوید.

گردآورنده:هیئت تحریریه اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت