شاد ترین مردم دنیا: بوتان سرزمین رنگ و شادی

شاد ترین مردم دنیا

بوتان سرزمین رنگ و شادی

شاید باور آن سخت باشد که کشوری به اندازه ی ایندیانا ( ایالتی کوچک در آمریکا) و با جمعیت آلاسکا که در میان رشته کوه های هیمالیا واقع شده است و تنها با دو پرواز قابل دسترسی است، شادترین کشور دنیا باشد.

شادترین مردم دنیا

 کشور آخرین پادشاهی بودایی، که دارای یکی از سریعترین نرخ های رشد ناخالص داخلی می باشد. این کشور بوتان" سرزمین اژدهای طوفان"  است.

بوتان شادترین کشور جهان

بوتان در ارتفاعات هیمالیا و در بین کشورهای چین و هند، و در شرق نپال قرار گرفته است.بیش از 75 درصد جمعیت این کشور بودایی هستند و این مذهب از طرف دولت هم به صورت سیاسی و هم اقتصادی حمایت می شود. بقیه عمدتا پیرو مذهب هندو می‌باشند که در بخش‌های جنوبی کشور زندگی می‌کنند.

شادترین مردم دنیا

شهر تیمفو (Thimphu) پایتخت بوتان یکی از مهمترین نقاط گردشگری این کشور است.

شهر تیمفو

شهر پارو (Paro) در غرب بوتان و در نزدیکی مرز هند، و نیز صومعه تاکشانگ (آشیانه ببر)که مشرف به این شهر است، از دیگر جاذبه های توریستی مشهور این کشور آسیایی به شمار می رود.

 شهر پارو

این بنا یکی از مهمترین و شاخص ترین معابد و صومعه های بودائیان هیمالیا و اصلی ترین نماد فرهنگی کشور بوتان به حساب می آید. این معبد در سال 1692 در میان صخره های صعب العبور و در بالای دره ی پارو و در کنار غاری بنا شده است که گفته می شود "پادماساموا" به مدت سه سال و سه ماه و سه روز و سه ساعت در آن به مراقبه مشغول بوده است. " پادماساموا" شخصی بود که بوداگرایی را به کشور بوتان وارد کرد.

صومعه بودائیان

برای بازدید از معابد باشکوه و هم صحبتی با این مردمان شاد در تور نپال ،بوتان و تبت اسپیلت با ما همراه شوید.

گردآورنده: هیئت تحریریه اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت