سفر به شهر قصه های بازرگانان شیرازی و سندباد

سفر به شهر قصه های بازرگانان شیرازی و سندباد

قدم زدن در کنار یک ساحل بکر و بی نظیر

چشم انداز منحصر به فرد این منطقه یکی از جاذبه های آن است و فرهنگ این جزیره، معماری هندی آن و پس زمینه عجیب و غریب زنگبار برای هر توریستی دیدنی و فراموش نشدنی است، و آن هم زنگبار است.

آفریقاساحل

گرونگرو و مانارایا شاهکارحیات وحش تانزانیا

درویژه ترین پارک های حیات وحش جهان دسته ای ازمیمونهای بامزه تانزانیایی با فرزندان کوچک و بسیار کنجکاوشان که ازهرطرف نگاه می کنیم دو چشم درشت آنها ما را غافلگیر می کند به استقبال مان می آیند.

حیات وحش تانزانیا

شهر سنگی، قلب زنگبار

در واقع شهرازسنگ ساخته نشده قبل از ورود ایرانی ها و اعراب مردم محلی خونه هاشون رو با گل و گیاه و اینجورچیزا می ساختند بعدها که یاد گرفتند ساختمون بسازند چون خونه ها دیگه از گیاه و گل ساخته نشده بود اسمش رو گذاشتن شهر سنگی‌ اولین قسمت فیلم تارزان در دهه 60  لابلای همین درخت ها می باشد.

زنگبار

شهرسنگی زنگبار

پایکوبی وجشن های عجیب و غریب قبیله ماسایی در کنیا

در این جشن موسیقی سنتی همراه با اجرای آیین های قبیله ای و باستانی حال و هوای خاصی دارد و آوایی فراموش نشدنی در ذهنمان پدید می آورد.

 

تجربه ای باور نکردنی در جزیره لاکپشت های غول پیکر

لاک پشتها جزو مسن ترین حیوانات روی زمین هستند بزرگترین لاک پشتها را می توانید در جزیره زندان ببینید.

لاک پشت

جزیره لاک پشت

عجیب ترین میوه ها و سبزیجاتی که تا به حال نخورده اید

میوه یا شامپو در شهر زنگبار، میوه "ایندیکا" میوه خاص استوایی که وقتی داخل آن را باز کنیم از ژله آن که شبیه مایع چسبنده سفید رنگ، برای شستشوی سر مثل شامپو استفاده می شود و طالبی شاخ دار Horned Melon  ترکیبی از خانواده ملون ها و خیارها، که داخلش شبیه ژله است، و یکی از خوردنی های سنتی آفریقا است.

طالبی شاخ دار

بوته میوه آفریقا

بازار برده فروشی

بازار برده فروشی در شهر سنگی  مکانی باستانی است زیرا زمانی تجارت برده یکی از مهم‌ترین کسب و کار مردم شهر بوده است. برده‌های غل و زنجیر شده در این محل در انتظار فروش می‌ایستادند. امروزه در همین مکان مجسمه‌های سنگی برای بازسازی این کسب و کار قرار داده شده‌اند.

 

شهرسن

برده آفریقا

 

همسفر گرامی در تور دور آفریقا ( اوگاندا، تانزانیا، کنیا و زنگبار) برای  دیدن این سرزمین فراموش نشدنی همراه اسپیلت باشید.

گردآورنده: هیئت تحریریه اسپیلت
 

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت