پارک ملی گرونگرو؛ سرزمینی که به حیوانات احترام میگذارند

پارک ملی گرونگرو؛

سرزمینی که به حیوانات احترام میگذارند

از میان دیدنیها و جاذبه های گردشگری شرق آفریقا، پارک ملی گرونگرو مهمترین و زیباترین آنهاست.  پارک ملی گرونگرو یک منطقه حفاظت شده در کشور تانزانیاست که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این منطقه بر اثر یک فرونشست آتشفشانی ایجاد شده که بی نظیر و یکی ازبدون تغییرترین پناهگاههای حیات وحش جهان را بوجود آورده  و به عنوان یکی ازعجایب هفتگانه طبیعی آفریقا شناخته شده است.

حیات وحش آفریقا

5 غول افسانه ای قاره آفریقا 

در گرونگرو بیش از 21 هزار حیوان  زندگی می کنند که بسیاری از آنها حیوانات منحصر به فردی هستند. ولی جالب است بدانید گرونگرو سرزمین میلیون ساله حیواناتی است که آنها را 5 غول زمینی مینامند؛ سرزمین شیر، پلنگ، بوفالو، فیل و اسب آبی.غول افسانه ای آفریقا


لمس گرمای حیات وحش

در این منطقه حفاظت شده  می توان گونه های مختلفی از حیوانات وحشی را دید که آزادانه در این منطقه زندگی می کنند و شما این امکان را دارید که سوار بر جیپهای سافاری با زندگی این موجودات از نزدیک آشنا شوید، انقدر نزدیک که می توانید با دست دراز کردن تن گرم و وحشی آنها را لمس کنید.


سافارس در گرونگرو

سرزمینی بدون مرز

پارکهای ملی گرونگرو و سرنگیتی در میان دو کشور تانزانیا و کنیا قرار دارند که به احترام حیات وحش این سرزمین بین این دو کشور در محل این پارکهای ملی هیچ مرز سیم خارداری وجود ندارد تا گله ها بتوانند آزادانه به علوفه و مرتع در فصول گرما و سرما دست پیدا کنند و هر ماهی از سال را در جایی بگذرانند.

حیات وحش کنیا تانزانیا
 

در تور آفریقا همسفر با اسپیلت به دیدن این زیبایی ها خواهیم رفت.

گردآورنده: هیئت تحریریه اسپیلت
 

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت