چشمه های رنگین باداب سورت

چشمه های رنگین باداب سورت

چشمه های منحصر به فرد  باداب سورت بعد از چشمه پامو کاله ترکیه به عنوان دومین چشمه آب شور جهان ثبت جهانی شده است.

 باداب سورت

چشمه های باداب سورت شامل دو چشمه با آب های کاملا متفاوت از لحاظ رنگ، بو، مزه و حجم آب است. چشمه پر آب دارای آب بسیار شور و دارای استخری با قطر حدود ۱۵ متر است که عمدتا درتابستان یا در صورت امکان در بهار برای آب تنی استفاده شده و گفته می شود خاصیت درمانی دارد.

 چشمه های رنگین باداب سورت

همچنین این چشمه بعلت شور بودن در فصل زمستان یخ نمی زند. چشمه دوم که در بالادست و شمال غربی این چشمه قرار دارد، ترش مزه و دارای آبی به رنگ قرمز و نارنجی است که منظره ای زیبا را رقم می زند.

 سرچشمه اصلی باداب سورت

جریان آب های رسوبی و معدنی این چشمه ها طی سال ها، در شیب پایین دست کوهستانی خود، صدها طبقه و ده ها حوضچه ی بسیار زیبا به رنگ های نارنجی، زرد و قرمز در اندازه های مختلف پدید آورده است. این طبقات و حوضچه ها در واقع جاذبه اصلی و ویژگی منحصر به فرد چشمه های باداب سورت است.

 چشمه باداب سورت

دیدار از چشمه و حوضچه های باداب سورت مخصوصا در بهار خستگی را از جان گردشگران بیرون می کند و چشمان کنجکاو و حقیقت جو در کنکاش مناظر طبیعی جنگلی و کوهستانی پیرامون تا دوردست ها مبهوت و خیره می ماند.

 چشمه باداب سورت

خیال انگیزترین صحنه های منطقه به هنگام طلوع و غروب خورشید است که تلالو نور خورشید در حوضچه ها و انعکاس نور آنها همراه با سایه روشن طبیعت اطراف، جلوه های تحسین بر انگیز را به جلوه گری می گذارد که این چشم اندازهای چشم نواز هیچگاه از ذهن فراموش نمی شود و بارها و بارها طبیعت دوستان را به تماشای خود فرا می خواند.

برای دیدن این چشمه های زیبا با اسپیلت در تور دریاچه چورت و باداب سورت همسفر شوید.

گردآوری: هیئت تحریریه اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت