از کوچکترین تا بزرگترین آفتاب پرست ها در ماداگاسکار

از کوچکترین تا بزرگترین آفتاب پرست ها در ماداگاسکار

يکي از جالب ترين رفتارها در دنياي جانوران قابليت تغيير رنگ آن ها است که در خزندگان به خصوص آفتاب پرست ها می باشد. قابليتي که آنها را از بقيه موجودات متمايز کرده و جايگاه ويژه اي به آن ها بخشيده است. آفتاب پرست نر معمولا آراسته تر از ماده است سر و صورت زيبايي دارد، برآمدگي بيني و نيز برآمدگي شاخ مانندي دارند بعضي ها هم تاج‌هاي بزرگي را در بالاي سر خود دارند.

آفتاب پرست

آفتاب پرست در ماداگاسکار

 

هیچ جایی بهتر از ماداگاسکار در جهان نیست زیرا طیف گسترده ای از آفتاب پرست ها وجود دارند و تقريبا نيمي از این جاندار ها با تنوع فوق العاده از اشکال، رنگ ها و اندازه های مختلف در این جزيره زیبا زندگي مي‌کنند. بهترین زمان برای دیدن تعداد زیادی از آفتاب پرست ها، در فصل های بهار و تابستان است. ازهمه جذاب تر آن است که می توان از نزدیک این موجودات خارق العاده را دید و لمس کرد.

آفتاب پرست در ماداگاسکار

آفتاب پرست

 

آفتاب پرست يکي از جالبترين خزندگان ماداگاسکار است. موجودي که مي‌تواند رنگ خود را به يکباره تغيير دهد و با استفاده از زبانش شکار کند و نیز چشم هاي آفتاب پرست متمايز از هر خزنده ديگري است به حدی که چشم آفتاب پرست توانايي ديد ۳۶۰ درجه را دارد و در يک‌زمان مي‌تواند هر دو جهت را ببيند.

آفتاب پرست در ماداگاسکار

آفتاب پرست در حال خوردن

 

برخلاف باور عموم مردم، تغییر رنگ آفتاب پرست می تواند  به عنوان یک وسیله برای برقراری ارتباط با یکدیگر و در واکنش به دما، مراقبت بیشتر از خود و به خاطر استتار دانست و جذاب تر از آن این است که گونه های مختلف آفتاب پرست قادرند به رنگ های ترکیبی از صورتی، آبی، قرمز، نارنجی، سبز، سیاه و سفید، قهوه ای، آبی روشن، زرد، فیروزه ای و بنفش در آیند دیدن این خزندگان رنگی و دوست داشتنی می تواند برای هرکسی جالب باشد.

آفتاب پرست در ماداگاسکار

 

همسفر با اسپیلت در تور جزیره ماداگاسکار  به دیدن این موجودات زیبا و رنگارنگ خواهیم رفت.

گردآورنده: هیئت تحریریه اسپیلت
 

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت