سفر به بلگراد، شهر سفید

سفر به بلگراد، شهر سفید

بلگراد پایتخت و بزرگترین شهر کشور صربستان است.  بلگراد به معنی شهر سفید می‌باشد، این شهر دارای پیشینه‌ی تاریخی و فرهنگی غنی به‌جامانده از تمدن‌های رومی با حدود ۱۸۰۰ سال قدمت است که نقاط قديمي و مركز شهر آميزه اي از سبك و سياق كشورهاي شرقي و متعلق به دوران رنسانس را دارد جالب تر آن است که می توان معماري اسلامي را در بناهاي قديمي و مذهبي و اسامي تركي خيابانها را در بافت قديمي شهر دید.

 شهر بلگراد در صربستان

 

بلگراد در فهرست میراث تاریخی و جغرافیایی بی‌نظیر جهان قرار دارد و بر پایه افسانه روم، نخستین پادشاه بنیان‌گذارامپراتوری روم، رموس و برادرش رمولوس بوده‌اند که پس از دور شدن از دامن مادر در این مکان توسط یک گرگ پرورش یافتند و بعدها تمدن روم را بنا کردند. گفته می‌شود که حتی چهل قرن پیش از بنا شدن تمدن اولیه روم به دست این دو برادر، نشانه‌هایی از اسکان بشر در این منطقه وجود داشته است.

شهر بلگراد

 

در حال حاضر بلگراد یک شهر مدرن و جاذبه‌های بی‌شمار برای گردشگران است؛ ازجمله موزه‌ها و نمایشگاه‌های هنری دیدنی، تعداد زیادی کافه و رستوران، گالری، کتاب‌فروشی و فروشگاه پوشاک، زیورآلات، بلگراد در محل تقاطع رودخانه‌های دانوب و ساوا قرار دارد و لبریز از انرژی جوانی و موسیقی است، که آماده‌ی استقبال از گردشگران می باشد.

شهر بلگراد

شهر بلگراد

 

از نقاط مهم و توريستي شهر مي توان، به قلعه كاله مگدان (Kalemegdan) و قلعه هاي اطراف آن اشاره کرد، جذاب تر از آن مجسمه برنزي كه سمبل شهر بلگراد است بر ستوني در كاله مگدان قرار دارد و روي مجسمه به طرف تقاطع دو رودخانه ساوا و دانوب است.

قلعه کاله مگدان

قلعه کاله مگدان در بلگراد
 

برای دیدن این شهر زیبا در تور صربستان با اسپیلت همراه شوید.

گردآورنده: هیئت تحریریه اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت