تورهای یک روزه پنج شنبه

fasdfasdfasd
safdasdfasdf
safdasdfasdf
sadfasdfasd

زاگرب؛ شهر موزه ها

زاگرب؛ شهر موزه ها

زاگرب پایتخت کرواسی و بزرگترین شهر این کشورو با داشتن حال و هوای دل ربا و بیش از900 سال قدمت یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اروپایی به شمار می‌رود. زاگرب به شهر موزه ها مشهور دارد، چون تقریباً در هر میدانی موزه ای وجود دارد و بیش از هر شهر دیگری در دنیا ‏موزه دارد نکته جالب این است که زاگرب مهد قدیمی‌ترین مدرسه ژیمناستیک کلاسیک در کرواسی می‌باشد و همچنین دانشگاه زاگرب نیز یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه‌های جنوب شرق اروپا می باشد.

 زاگرب پایتخت کرواسی

زاگرب شهر موزه

شهرزاگرب

 

علاوه بر زیبایی های ساحل کرواسی، زاگرب به عنوان یک مقصد توریستی محبوب شناخته شده است.  در این شهر، شما می توانید معماری خاص اطریشی-مجارستانی و خیابان های ‏سنگفرش شده که یادآور شهر ونیز را از نزدیک ببینید این شهر بزرگ مکان ‏های زیادی برای گشت و گذار دارد از جذابیت های دیگر این شهر آن است که شما می توانید به کافه ها بروید، از گالری ها و موزه ها بازدید کنید و از کنسرت، سینما ‏و تاترهای متفاوت لذت ببرید.

 زاگرب

شهر زاگرب

 

زاگرب تمام چیزهایی مثل فرهنگ، هنر، موسیقی، معماری ‏و غذا را که باعث می شود هرکسی را جذب خود کند داراست که باعث شده تعداد توریست ها به این شهر زیاد شود. موقعیت جغرافیایی این شهر خیلی جالب و متفاوت است طوری که در شمال این شهر کوه اسلیه مه ‏‎(Slieme)‎‏ و در جنوب آن ‏رودخانۀ سارا قرار دارد مکان زیبا و عالی برای نوشیدن قهوه و لَم دادن در آفتاب لحظات لذت بخش و فراموش نشدنی را به همراه دارد.

 شهر زاگرب

زاگرب پایتخت کرواسی

 

همچنین زاگرب یکی از مراکز مکتبهای بزرگ انیمیشن جهان می باشد و یکی از‏معروفترین تولیدکنندگان این مکتب که نام آن را حتما شنیده اید "پروفسور بالتازار" است. خرید سوغاتی های متفاوت برای خود و عزیزانتان برای یادگاری را می توان از بهترین محل که در ‏میدان مرکزی زاگرب می باشد گرفت در آنجا تقریباً هر چیزی را می توان پیدا کرد.‏

خرید در زاگرب

خرید در شهر زاگرب

خرید در زاگرب

برای بازدید از این شهر خاطره ساز در تور صربستان مونته نگرو و کرواسی همراه اسپیلت باشید.

گردآورنده: هیئت تحریریه اسپیلت
 


کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت