آب هایی خو گرفته با فطرت وحشی آفریقا

آب هایی خو گرفته با فطرت وحشی آفریقا

آفریقابا قلمرو سحر آمیزی که دارد شما را در زیبایی هایش غرق می کند. آبشار و بیشه و جنگل هایش، همگی سمبلی اسرار آمیز هستند که هنوز هم ناشناخته اند. تماشای حیات وحش اش شما را به یاد داستان ها می اندازد. ویکتوریا، مرز بین زیمباوه و زامبیا را تشکیل داده است. صدای آب های وحشی با نعره های شیرها هم رنگ شده و گویی از یک حنجره فریاد می زنند. در ویکتوریا با ارتفاع دو برابر نیاگارا جزیره های کوچک و بزرگی از درختان دیده می شود که باعث شده این آبشار از چندین دهانه ریزش داشته باشد.

 

آبشار ویکتوریا چندین دهانه دارد که بزرگ ترین آن همان دهانه اول است هنگامی که آب رودخانه زامبیزی با فشار به بیرون از دهانه می ریزد آبشار را وارد مسیری زیگزاگی می کند و کم کم به دهانه های بعدی می رسد در این قسمت عمق آن خیلی زیاد نیست اما آب حالتی چرخشی دارد و گاها کروکودیل هم مشاهده می شود. در ماه هایی که رودخانه پر آب است، ویکتوریا هم بسیار خروشان تر می شود یا وقتی که سیل به راه می افتد آبشار چهره اش ر ادر پشت نقابی از مه پنهان می کند و اگر شما در لبه بالایی آن قدم بزنید مانند این است که در حمامی مه گرفته قرار گرفته اید.

 

بر قایق تان سوار می شوید و همزمان با پارو زدن در ویکتوریا، می توانید با تماشای مناظر فوق العاده و دنبال کردن رد پرواز پرندگان احساسی فوق العاده ای را برای خود به ارمغان آورید. تماشای زندگی پرندگان و حیوانات از جمله تجربیات تکرار نشدنی شما خواهد بود تجربه ای جدید و شگفت آور در آفریقاست که هر کسی نمی تواند شاهد آن باشد. پس دوربین تان را همراه داشته باشید، تا از مناظر اطراف نهایت لذت را ببرید.

 

پل آبشار ویکتوریا در قسمت پایینی آبشار ساخته شده است و بر روی رودخانه زامبیزی قرار دارد. این پل در واقع زامبیا و زامبیزی را به هم متصل می کند. امروزه بر روی این پل کافه ها و تنقلات فروشی های بسیاری وجود دارد و هم چنین یک موزه کوچک هم وجود دارد که ورود عموم به آن آزاد است. بر روی این پل امکان بانجی هم وجود دارد.

 

در تور آفریقا با اسپیلت همراه شوید که به دیدن آبشاری بلند در مرز میان دو سرزمین خواهیم رفت، آبشاری که ویکتوریا خوانده می شود.
 

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت