آب هایی خروشان در فطرت وحشی آفریقا

آب هایی خروشان در فطرت وحشی آفریقا

آفریقا با تنوع سحر آمیزی که دارد شما را در زیبایی هایش غرق می کند. تماشای حیات وحش اش شما را به یاد داستان هایی تخیلی می اندازد. آبشار ویکتوریا، هم یکی از مکان های حیرت انگیز است که مرز بین زیمباوه و زامبیا را تشکیل داده است. ویکتوریا با صدای آب های وحشی که با نعره های شیرها هم رنگ شده و گویی از یک حنجره فریاد می زنند بسیار جذاب و دیدنی است. ویکتوریا با ارتفاع دو برابرنیاگارا از درختان کوچک و بزرگی تشکیل شده است که باعث شده این آبشار از چندین دهانه ریزش داشته باشد.

 آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا

 

آبشار ویکتوریا چندین دهانه دارد که بزرگ ترین آن همان دهانه اول است هنگامی که آب رودخانه زامبیزی با فشار به بیرون از دهانه می ریزد آبشار را وارد مسیری زیگزاگی می کند و کم کم به دهانه های بعدی می رسد در این قسمت عمق آن خیلی زیاد نیست اما آب حالتی چرخشی دارد و ممکن کروکودیل هم دیده شود. در ماه هایی که رودخانه پر آب است، ویکتوریا هم بسیار خروشان تر می شود یا وقتی که سیل به راه می افتد آبشار چهره اش ر ادر پشت نقابی از مه پنهان می کند و اگر شما در لبه بالایی آن قدم بزنید مانند این است که در حمامی مه گرفته قرار گرفته اید.

 آبشار ویکتوریا

 

بر قایق تان سوار می شوید و همزمان با پارو زدن در ویکتوریا، می توانید با تماشای مناظر فوق العاده و دنبال کردن رد پرواز پرندگان احساسی فوق العاده ای را برای خود به ارمغان آورید. تماشای زندگی پرندگان و حیوانات از جمله تجربیات تکرار نشدنی شما خواهد بود تجربه ای جدید و شگفت آور در آفریقاست که هر کسی نمی تواند شاهد آن باشد. پس دوربین تان را همراه داشته باشید، تا از مناظر اطراف نهایت لذت را ببرید.

 آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا

 

پل آبشار ویکتوریا در قسمت پایینی آبشار ساخته شده است و بر روی رودخانه زامبیزی قرار دارد. این پل در واقع زامبیا و زامبیزی را به هم متصل می کند. امروزه بر روی این پل کافه ها و تنقلات فروشی های بسیاری وجود دارد و همچنین یک موزه کوچک که ورود عموم به آن آزاد است بر روی این پل امکان بانجی هم وجود دارد.

 آبشار ویکتوریا 

 در تور زیمبابوه، زامبیا به دیدن آبشاری بلند در مرز میان دو سرزمین می رویم آبشاری که ویکتوریا خوانده می شود،

 با اسپیلت همراه باشید.

گردآورنده: هیئت تحریریه اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت