راین؛ آبشاری بازیگوش در سوییس

راین؛ آبشاری بازیگوش در سوییس

راین (Rhein fall) آبشاری است به پهنای ۱۵۰ متر که در کشور سوییس واقع شده‌ و به عنوان بزرگترین آبشار اروپا شناخته شده است. این آبشاراز کوه های آلپ در جنوب شرقی سوییس سرچشمه گرفته ازبین کوه ها و دره ها و جنگل های سوییس گذشته و سپس راهی جنگل های آلمان و بعد فرانکفورت شده، آخرسر هم به دریای شمال ختم می شود. پس دانستن همین مسیر پر پیچ و خم، راین را برای گردشگران به اندازه کافی جذاب و پرماجرا می کند.

آبشار راین 

آبشار راین

عجیب تر از همه بازیگوشی های راین است که برای گردشگران دلبری می کند زیرا در هر سو شکل و رنگی متفاوت دارد جایی سبزه سبز است و جایی دیگر به رنگ آبی آسمان. بر روی رودخانه عده ای را در حال پارو زدن میبینیم و بعضی دیگر را در حال شناکردن و کسانی هم سرگرم ماهیگیری می باشند.

 آبشار راین

یک صخره طبیعی در بین امواج خروشان راین وجود دارد که روی آن با پله های فلزی پوشیده شده، کسانی که می خواهند در مقابل خود آبشار را با صدای مهیبش و هزاران قطره آب در هوا نظاره کنند از پله های خیس و خزه بسته و لغزنده بالا می روند. روی بخشی از رودخانه کف سپیدی وجود دارد که توجه گردشگران را به سمت خود می برد. جالب است بدانید این آلودگی نیست بلکه نوعی مواد طبیعی متعلق به راین است که از آن در تولید مواد شوینده استفاده می شود. از این آبهای خروشان در تولید جریان برق هم استفاده می شود.

آبشار راین

آبشار راین 

دیدن این منظره شگفت انگیز با قایق امکان پذیر است، سوار قایق می شویم تا زیبایی های راین را از بالا ببینیم.

در تور دور اروپا با ما همراه شوید.

گردآورنده: هیئت تحریریه اسپیلت
 

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت