زامبزی؛ عظمت و قدرت طبیعت آفریقا

زامبزی؛ عظمت و قدرت طبیعت آفریقا

رودخانه زامبزی مهمترین رودخانه در کره زمین به‌شمار می‌آید که با گذر از جمهوری دموکراتیک کنگو وآنگولا از سمت غرب وارد زامبیا شده، رودخانه ای که باعث خلق یکی از عجایت هفتگانه طبیعی جهان در مرز دو کشور زامبیا و زیمبابوه یعنی آبشار ویکتوریا است. بهترین بهانه برای دیدار از این منطقه منحصر به فرد و لمس عظمت و قدرت طبیعت که در آفریقا تجلی یافته است.

 رودخانه زامبزی

رودخانه زامبزی

رودخانه زامبزی مسیری طولانی را بر روی سنگ های رنگی می گذراند تا به دهانه آبشار ویکتوریا برسد قبل از رسیدن به دهانه آبشار جزیره های کوچک و بزرگی از درختان دیده می شود که همین باعث شده آبشار ویکتوریا از چندین دهانه ریزش داشته باشد.

 رودخانه زامبزی

در ماه هایی که رودخانه زامبزی پر آب است، ویکتوریا هم بسیار خروشان تر می شود در بعضی از ماه های سال ارتفاع آبشار ویکتوریا به ۴۰۰ متر هم می رسد و تقریبا از فاصله ۵۰ کیلومتری هم قابل دیدن می شود. دربرخی ماه های سال وقتی که سیل به راه می افتد رودخانه زامبیزی چهره اش ر ادر پشت نقابی از مه پنهان می کند که بسیار جذاب و دیدنی است.

رودخانه زامبیزی 

تماشای مناظر فوق العاده و دنبال کردن رد پرواز پرندگان می تواند احساسی فوق العاده را برای شما به ارمغان آورد. در قسمت بالایی رودخانه زامبزی امکان انجام فعالیت هایی مانند تماشای زندگی حیوانات مختلف وجود دارد که از جمله تجربه های تکرار نشدنی شما خواهد بود. تماشای زندگی پرندگان یکی از فعالیت های شگفت آور در آفریقاست که هر کسی نمی تواند شاهد آن باشد.

رودخانه زامبزی

در تور زیمبابوه، زامبیا و آبشارویکتوریا به دیدن رودخانه زامبزی عظمت و قدرت آفریقا می رویم.

گردآورنده: هیئت تحریریه اسپیلت
 

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت