عبور از عرض كویر سوار بر قافله شتر

عبور از عرض كویر سوار بر قافله شتر

سفر به کویر مرکزی ایران و آبادی‌های آن، همانند سفر به یك منطقه ناشناخته و کشف سرزمین‌های جدید، هیجان‌انگیز و سرشار از جذابیت است. در پس طبیعت خشك و خشن كویر، زیبایی‌های منحصربه‌فرد و بكری نهفته است كه به تحسین وامی‌داردتان.

عبور از عرض کویر با قافله شتر

در كویر، گیاهان بي‌نياز از آب و بي‌چشم داشت نوازش و ستايش، از سينه خشك و سوخته كوير سر بر مي‌كشند، بي‌هراس، مغرور، تنها و غريب، سرسختانه کویر را به مبارزه می‌طلبند و در مقابل هیبت آن قد علم می‌کنند. همین كویری که آبی به زلالی شبنم در دل خود جای داده است. آب‌انبار از كهن‌ترین جلوه‌های معماری در كویر و حاصل ابتكار اقوام كویرنشین ایرانی، حاصل سازگاری انسان با اقیلم كویر و تلاش او برای غلبه بر طبیعت است. بازدید از آب‌انبار قیلوقه (حوض قیلوقه) و آشنایی با معماری آب‌انبارهای ایرانی، یكی از جاذبه های دیدنی‌ سفر به کویر است.

تور عبور از عرض کویر

در كویر گویی به عالم دیگر نزدیك‌تریم. بی‌سبب نیست كه پیامبران همه از كویر برخاسته‌اند! در آن صحرای عدم، راه تنها به آسمان باز است. حتماً غروب دریا را بارها دیده‌اید، اما لذت تماشای غروب کویر چیز دیگری است. غروب خورشید در كویر ابهت خاصی دارد. تا دوردست‌ها آنچه به چشم می‌آید، نور مسی رنگی خورشید است كه کم‌کم رنگ می‌بازد و جای خود را به سیاهی شب می‌دهد. و در لحظه‌ای ناگهان آسمان و زمین یكی می‌شوند.

اسپیلت البرز افتخار دارد که بعد از سال‌ها اجرای تور در بیابان‌های ایران، تور عبور از عرض كویر را برگزار نماید. تیم اسپیلت البرز، تاکنون بارها بیابان‌های ایران را پیموده و نقطه‌به‌نقطه آن را بررسی کرده‌اند، تا بتوانند این تور را به شکلی ایمن و جذاب برای شما علاقه‌مندان به ماجراجویی طراحی کنند و زیباترین لحظات را در خاطر شما حك نمایند.

عبور عرض کویر

در تور عبور از عرض کویر همسفر با شما به دیدن زیبایی های کویر می رویم.

 

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت