ماسال کجاست؟

ماسال کجاست؟

طبیعت شمال ایران، چون بهشتی زیبا بر روی زمین دلبری ‌‌می‌کند. درمیان این بهشت سرسبز روستاها و ییلاق هایی با طبیعت بکر و دست نخورده وجود دارند که شما را با خود به دنیایی متفاوت می‌برند. منطقه رویایی اولسبلنگاه در ارتفاعات ماسال یکی از آن‌ها است. ماسال دومین شهر مرتفع گیلان بعد از رودبار است. این شهر در کنار کوه‌های تالش و رودخانه خالکایی که از قله مرتفع شاه‌معلم سرچشمه می‌گیرد واقع شده‌است. ماسال از کلماتی مانند "مسال" و "مازال" به معنی کنار کوه یا دارای کوه گرفته شده است. در قدیم به این شهر سبز رودکنار هم می‌گفتند. مردمان مهمان نواز و زحمتکش ماسال از قوم کهن تالش هستند و به زبان محلی تالشی صحبت می‌کنند.

ماسال کجاست؟

ماسال از کلماتی مانند "مسال" و "مازال" به معنی کنار کوه یا دارای کوه گرفته شده است

چگونه به ماسال برویم؟

برای رفتن به ماسال کافی است وارد جاده تهران رشت شوید. پس از گذشتن از شهرهای فومن و صومعه سرا به روستای طاهرگوراب خواهیم رسید. عبور از کنار روستاهایی با طبیعت بکر و عجیب، شنیدن صدای گوش نواز پرندگان و دیدن مرتع‌های وسیع تا خودتان از نزدیک نبینید نمی توانید به درستی این همه زیبایی را درک کنید. در ادامه مسیر پس از عبور از یک جاده جنگلی زیبا با منظره‌های منحصربه‌فرد از جلگه و دشت و کوه به ماسال خواهیم رسید. مردم مهمان نواز و باصفا در ییلاق‌های ماسال آماده مهمان‌نوازی از شما هستند.

 اولسبلانگاه

لذت‌بردن از طبیعت بکر و زیبای ماسال  

جاذبه‌های دیدنی ماسال

ماسال زیبایی‌های وصف نشدنی بسیاری دارد. تنها باید به آن جا سفر کرد تا بتوان از نزدیک این بهشت خدادادی را لمس کرد. یکی ازجاذبه‌های بی نظیر ماسال، ییلاق اولسبلنگاه است. اولسبلنگاه به زبان تالشی به معنی جایگاه بلندی است که بر روی آن درخت ممرز می روید. در اولسبلنگاه چشم اندازی زیبا از کلبه های چوبی همراه با بوی هیزم، گله اسب های وحشی که از تماشای آن‌ها هرگز سیر نمی‌شوید. به همراه یک شب اقامت خاطره انگیز در میان اقیانوسی از ابرها در خنکای نسیم، آرامشی بی‌پایان را برایتان به ارمغان می‌آورد.

جاذبه های دیدنی ماسال

پیاده‌روی خاطره انگیز در میان اقیانوسی از ابرها در خنکای نسیم

حس بودن در کنار مردم روستا و خوردن غذاهای محلی، خوردن آب از چشمه سارها و پیاده روی در مسیرهای خاطره انگیز تجربه های نابی است که در این منطقه می توانید داشته باشید. از دیگر جاذبه های این منطقه محل کشته شدن میرزاکوچک خان جنگلی است. ميرزا يونس، معروف به میرزا کوچک خان سردار مبارز و دلیر جنگل، ارتفاعات آلاله‌پشت را به عنوان منطقه امن برای رسیدن به خلخال انتخاب کرد ولی هنگام عبور از آن منطقه گرفتار کولاک و یخبندان شد. در این محل سنگ یادبودی برای وی نصب شده است.

ماسال

از نزدیک این بهشت خدادادی را باید لمس کرد

بهترین زمان سفر به ماسال

بهترین زمان برای سفر به این منطقه از اواسط بهار شروع‌‌ می شود و تا اواخر تابستان ادامه دارد. سبز شدن درختان، گذر ابرها و مه‌‏های سپید‏پوش، بارش‏های ناگهانی همه می تواند دلایل خوبی برای سفر به این ییلاق بی نظیر در فصل دل انگیز بهار شود. همچنین برای فرار از گرمای طاقت فرسا تابستان و دور شدن از هیاهو و زندگی شهری بهترین فرصت برای رفتن به سمت خنکا و صفای ییلاق است.

زمان سفر به ماسال

غوطه‌ور شدن در خیال ابرها و تماشای زیبایی طبیعت از بلندای ییلاقات ماسال

در روزهای تعطیل که پیش رو داریم فرصت را غنیمت شمرده و برای دیدن تکه ای از بهشت پیش قدم شوید. غوطه‌ور شدن در خیال ابرها و تماشای زیبایی طبیعت از بلندای ییلاقات ماسال تجربه‌ای تکرارناشدنی خواهد بود.

خود را برای سفر به  ماسال و ییلاق اولسبلنگاه، بهشت گیلان و گرفتن عکس‌های شگفت انگیز آماده کنید.

کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت