تور تماشای بارش شهابی درکویر رضا آباد و قلعه بالا - فولبرد

(ظرفیت تکمیل)| 2.5 روزه
قیمت: 4,400,000 ریال
9% مالیات بر ارزش افزوده در قیمت فوق محاسبه شده است.
تور تماشای بارش شهابی درکویر رضا آباد و قلعه بالا -  فولبرد
دیدنی ها و فعالیت های سفر

جاذبه ها: تماشای شعف انگیز بارش شهابی جوزایی در ظلمات کویر مرکزی ایران چه شبی خواهد بود!، در زمان این تور و درست در شبی که شهاب باران به اوج خود می رسد در هر ساعت حدوداً 120 شهاب پر نور از جلوی چشمان ما آن هم به آرامی و با نوری سفید و زیبا عبور میکنند، شناسایی و دیدن ستاره های بی شمار آسمان کویر و سحابی ها و اجرام آسمانی با توضیحات جذاب و شیرینی که منجم همراهمان ارائه می دهد، گشت و گذار در روستا های نوستالژیک قلعه بالا و رضا آباد و آشنایی با مردم مهمان نواز آن دیار، آموختن فوت و فن عکاسی طبیعت و همچنین عکاسی شبانه در کنار یکی از اساتید نشنال جعوگرافی،عکاسی از مناظر بی بدیل و متناقض کویر و باغات منطقه با دوربین هایتان، تجربه یک شب اقامت فراموش نشدنی در خانه کویر نشینان مهربان و نوش جان کردن غذاهای محلی.

منطقه: سمنان.

نـوع فعـالـیت : مسیر650 کیلومتری تهران تا قلعه بالا بدون توقف حدود 8 ساعت زمان می برد.

روز(ها) شرح برنامه روزانه
چهارشنبه
96/09/22
شبانه به سوی جاده گرمسار حرکت می کنیم و تا بیارجمند راهمان را ادامه می دهیم.
پنج شنبه
96/09/23
صبحگاهان به روستای زیبای قلعه بالا در بیارجمند میرسیم تا در خانه بومیان از فراورده های محلی روستا صبحانه ای دلچسب نوش جان کنیم، سپس به گشت و گذار در کوچه پس کوچه های سنگ فرش و نوستالژیک روستا می پردازیم، با استفاده از آموزه هایی که یکی از اعضای انجمن عکاسان نشنال جعوگرافی خواهد داد از سوژه های منحصر به فرد منطقه عکاسی می کنیم و خاطراتمان را برای همیشه ثبت می کنیم.
در طبیعت گردی منطقه به کوچه باغ های پیچ در پیچ سرک می کشیم و می رویم برای صرف ناهار، در خانه ای زیبا و پر از آرامش غذاهای دست پخت زنان روستا را نوش جان کرده و دمی استراحت.
حالا به روستای دور افتاده رضاآباد در دل کویر میرویم تا معنای سکوت واقعی را دریابیم، همان کویری که دانشمندی چون دکتر علی شریعتی از آنجا برخاسته، یکی از مهم ترین مناطقی که آخرین امید یونسکو برای حفظ نسل یوزپلنگ آسیایی به آنجا دوخته شده.
بعد از اسکان در اقامتگاه زیبایمان در رضا آباد گشت عصرگاهی با پای برهنه در میان شن های روان انرژیمان را به اوج می رساند، به بالای کوه سیاه و صخره ای که در میان ماسه های نرم و لطیف کویر خود نمایی میکند رفته تا به تماشای غروب دل انگیز آفتاب بنشینیم.
بعد از صرف شام از غذاهای محلی کم کم خود را برای جنگ ستارگان در تاریک ترین آسمان ایران آماده می کنیم، آسمانی هزار ستاره که نه، بلکه هزار کهکشان.
بارش شهابی جوزایی که یکی از بزرگترین شهاب باران های سال است با حدود 120 شهاب در هر ساعت را خواهیم داشت، باران شهاب های جوزایی در 23 آذر ما به اوج خود می رسد و با رنگی سفید پهنه ی آسمان را وصف ناپذیر می کند، تعداد زیاد و سرعت کم شهاب ها آن هم در ظلمات کویر بکر رضاآباد حیرت انگیز است.
در تیرگی دل انگیز این شب کویری همراه کارشناس نجوم مان با تلسکوپ راهی رمل ها شده و به تماشای عظمت آسمان بی انتها می نشینیم.
در این شب زنده داری و در محضر منجم همراهمان با تمام زوایای جذاب آسمان آشنا می شویم و با کوله باری از خاطره برای خوابی شیرین به اقامتگاهمان باز می گردیم، کرسی و سیاه چادر عشایری در اقامتگاه چه تجربه ماندگاری خواهد بود.
جمعه
96/09/24
امروز پس از نوش جان کردن صبحانه محلی و جمع آوری وسایل با اهالی مهمان نواز رضاآباد خدا حافظی کرده و راهی روستاهای گیور و دزیان می شویم، بعد از دیدار این روستاها برای صرف ناهار آخر به قلعه بالا می رویم و پس از خرید سوغات با کوله باری از خاطرات فراموش نشدنی به تهران باز می گردیم.
پیش بینی میکنیم رسیدنمان به تهران حدودا ساعت 22 باشد.

 

خدمات

وسیله مسافرتی: اتوبوس VIP تک صندلی 30 نفره در اختیار تور.

اقامت: 1 شب دراقامتگاه بوم گردی به صورت گروهی.

وعده های غذایی: 2 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار، 1 وعده شام و پذیرایی میوه در بین وعده ها.

روز(ها) صبحانه ناهار شام اقامت
چهارشنبه
96/09/22
-
- - استراحت در اتوبوس VIP تک صندلی
پنج شنبه
96/09/23
برعهده اسپیلت در
اقامتگاه بوم گردی
برعهده اسپیلت در
اقامتگاه بوم گردی
برعهده اسپیلت در
اقامتگاه بوم گردی
اقامتگاه بوم گردی رضا آباد
جمعه
96/09/24
برعهده اسپیلت در
اقامتگاه بوم گردی
برعهده اسپیلت در
اقامتگاه بوم گردی
- -

سایر خدمات: راهنمای طبیعت گردی، بیمه مسئولیت مدنی سفر.

 

زمان و مبدا حرکت
تاریخ و زمان حرکت:
1396/09/22 ساعت 22:30
تاریخ و زمان بازگشت (به تهران):
1396/09/24 ساعت 22:00
محل حرکت:
میدان آرژانتین، ابتدای خیابان بیهقی کمی بالاتر از فروشگاه شهروند جلوی بانک سامان، لطفا 30 دقیقه قبل در محل قرار حضور داشته باشید.
لوازم سفر

لـوازم ضـروری سفر که حتما باید همراه داشته باشید:

داروی مصرفی شخصی، هد لمپ، لباس مناسب طبیعت گردی، لباس گرم اضافه، لیوان شخصی، کارت شناسایی معتبر، کاپشن بادگیر، کفش کوه پیمایی سبک، کوله پشتی بزرگ، کوله پشتی کوچک یک روزه، قمقمه آب (پر شده)، ملحفه (2 عدد)، لوازم استحمام، کلاه و عینک آفتابی

لوازمی که اگر همراه بیاورید سفر بهتری را تجربه می کنید:

پشت گردنی بادی، چاقو جیبی، دفترچه یادداشت و قلم، دوربین عکاسی،     فلاسک کوچک چای (پر شده در منزل)، کرم ضد آفتاب، شارژر (موبایل، دوربین و...)، مسواک و خمیر دندان ، جوراب اضافه، نقشه ای از منطقه

تصاویر و توضیحات بیشتر درباره وسایل سفرهای طبیعت گردی

استفاده از وسایل مناسب طبیعت گردی، سفر را برای شما و حتی همسفران تان لذت بخش تر خواهد کرد. توصیه ی ما این است که ...

ادامه مطلب

 

 

 

خرید تور

1- خرید آنلاین تور

بهترین روش ثبت نام، خرید آنلاین تور است . شما می توانید با کارتهای عضو شتاب و داشتن رمز دوم کارت، به سادگی تور مورد نظر خود را از منزل خریداری کنید و در انتهای مراحل خرید، قرارداد تور برای شما صادر شده و همچنین یک نسخه از آن به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. در این حالت دیگر هیچ نیازی به تماس با واحد فروش اسپلت ندارید و می توانید مستقیما روز برنامه در موعد مقرر در محل حرکت حاضر شوید.

2- ثبت نام غیر حضوری با واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت

در این روش شما می توانید از طریق اینترنت بانک؛ مراجعه به دستگاههای خود پرداز بانک ها و یا شعبات بانک، وجه تور را به حسابهای ذیل واریز فرمایید و سپس با بخش فروش شرکت اسپیلت تماس گرفته و 4 شماره آخر کارت خود و شماره پی گیری تراکنش یا شماره فیش واریزی اعلام فرمایید.

شماره حساب:

کارت بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی 7245-1032-0612-6221

حساب بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی و ابراهیم صالحی 47000519236600

شماره شبا: 900540103647000519236600

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد 1 را به 02166902680 (شماره تلفن اسپیلت) ارسال نمائید.

3- مراجعه حضوری به دفتر اسپیلت

شما می توانید با مراجعه حضوری، وجه تور را به صورت نقدی و یا از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفتر پرداخت نموده و یک نسخه کتبی از قرارداد خود را دریافت فرمایید.

شرایط ثبت نام و اطلاع رسانی

پس از خرید و ثبت نام، قرارداد تور برای مسافران صادر می شود که در آن تمامی اطلاعات لازمه از جمله زمان و محل حرکت، خدمات تور، وسایل مورد نیاز و... ذکر شده است. کسانی که به صورت آنلاین و یا حضوری ثبت نام می نمایند یک نسخه از قرارداد را دریافت می کنند اما آن دسته از همسفران که به صورت غیرحضوری و از طریق واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت ثبت نام می نمایند لازم است موارد ذیل را توجه فرمایند:

1- پس از واریز وجه و انجام ثبت نام غیر حضوری همواره یک نسخه از قرارداد تور در دفتر اسپیلت تهیه شده و نماینده مسافران می تواند با مراجعه به اسپیلت آن را دریافت کند. اسپیلت از رساندن قرارداد به مسافران در هنگام اجرای تور معذور است.

2- در صورت عدم مراجعه به شرکت و عدم دریافت قرارداد، مسافران موظف اند خود به وبسایت اسپیلت مراجعه کرده و اطلاعات سفر را مطالعه کنند. با توجه به وسعت اطلاعات تور و همچنین مستند نبودن اطلاع رسانی شفاهی، اسپیلت از تماس تلفنی با مسافران جهت اعلام اطلاعات سفر معذور است.

3- اسپیلت قبل از سفر برای مسافرانی که اطلاعات موبایلشان موجود باشد پیامک ارسال می کند اما به خاطر مشکلات مخابرات، همواره برخی از پیامکها به مقصد نمی رسند و اسپیلت در این زمینه امکان پی گیری ندارد.

4- قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی اسپیلت که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت می باشد. خواهشمند است قبل از ثبت نام آن را مطالعه فرمایید.لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.


کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت