صعود قله آزادکوه و راهپیمایی از وارنگه رود تا کلاک - فولبرد

(ظرفیت محدود)| 2 روزه
قیمت: 8,600,000 ریال
9% مالیات بر ارزش افزوده در قیمت فوق محاسبه شده است.
صعود قله آزادکوه و راهپیمایی از وارنگه رود تا کلاک - فولبرد
دیدنی ها و فعالیت های سفر

جاذبه ها: تجربه یک صعود جذاب در مسیری رویایی به یکی از مشهورترین قله های البرز مرکزی(شاهزاده کج گردن)، در عین حال که این برنامه فولبرد است شما سبک‌‎بار صعود خواهید کرد زیرا کوله پشتی‌های سنگین توسط قاطر حمل خواهد شد، در این برنامه دیدار و عکاسی از ده‌ها قله برف‌گیر منطقه، شب مانی در کمپ مجهز اسپیلت البرز در کنار برکه "سرماهو" با سکوتی آرامش‌بخش و وصف ناپذیر، آموزه‌هایی از مباحث کاربردی در کوهستان توسط سرپرستان هیمالیانورد اسپیلت البرز را خواهیم داشت.

منطقه: استان مازندران

نـوع فعـالـیت : کوهنوردی سنگین با در جه سختی 4 ولی سبک‌بار در مسیرهای پاکوب شده (روزانه 7 تا 9 ساعت)

کوهنوردانی که در این برنامه شرکت می کنند باید از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار باشند، با شرایط شب مانی در کمپ کوهستان آشنایی داشته، و روحیه جمعی بالا داشته باشند. هم‌چنین لازم است لوازم ضروری شان نیز کامل باشد.

 

روز(ها) شرح برنامه روزانه
پنج شنبه
97/06/15
به سوی جاده چالوس حرکت می‌کنیم تا به روستای کوهستانی وارنگه رود برسیم، صبحانه ای دلچسب در طبیعت نوش جان می‌کنیم و پس از بار زدن کوله پشتی‌ها بر چهارپایان آماده حرکت می شویم.
             ابتدا در کنار رودخانه زیبای وارنگه رود با شیبی نسبتاً ملایم پیاده‌روی می کنیم، از ابتدای بیدستان دره "شیرکمر" صعودمان را با شیب نیمه تند ادامه داده تا به دشت سرسبز سوتک برسیم، از آن پس مسیر در شیبی ملایم در دامنه‌های قله دونا و سرخاب ادامه خواهد یافت  تا به کمپ محیط بانی یبرسیم، حالا استراحتی کافی در این دشت زیبا برای خوردن و آشامیدن میان وعده خواهیم داشت، در ادامه کوهنوردی با عبور از گردنه سوتک و چشمه سارهای منطقه به محل اتراق موقت برای صرف ناهار می رسیم، این منطقه مکان مناسبی برای صرف ناهار، استراحت و عکاسی از چشم اندازها است. 
بعد از ظهر از گردنه کمان‌کوه گذر می کنیم تا به دشت رویایی کمان‌کوه برسیم و آنجاست که چشممان به دیدن آزادکوهِ سرفراز روشن می شود، سپس آخرین مرحله کوهنوردی امروز در شیبی ملایم انجام می شود تا عصرگاهان به دشت کمانکوه و کمپ مجهز اسپیلت البرز در کنار برکه "سرماهو" برسیم، در این کمپ زیبا وقت آزاد برای استراحت و صرف نوشیدنی های گرم در هوایی سرد در اختیارمان است. (دمای این دشت در روزهای تابستان بین 5+ تا 20+ درجه و شب های تابستان معمولاً بین 5+ تا 10- درجه سانتیگراد می باشد)
آموزه هایی از مباحث کوهستان و صرف شام پایان‌بخش برنامه امروزمان است، حالا خواب شبانه در سکوت جان‌بخش کنار برکه و در ارتفاع 3800 متری را قابل وصف نیست.
جمعه
97/06/16
صبح‌گاهان بیداری زود هنگام خواهیم داشت تا برای روزی پر از آدرنالین و دریافت انرژی از آزادکوه سخاوتمند، صبحانه ای سبک نوش جان کرده و راس ساعت 5 صبح به شکلی تیمی و آرام کوهنوردی مان را آغاز می کنیم، در شیب متوسط مسیر می رویم تا به گردنه چورن برسیم و استراحتی برای خوردن میان وعده داشته باشیم.
سپس موقع آخرین تلاش است برای صعود قله آزاد کوه، قله ای که لقب شاهزاده به خود گرفته و همواره صعودش آرزوی همه کوهنوردان وطنمان بوده، بر بلندای قله می ایستیم و مراسم شکر گزاری را به جا می آوریم، توقف لازم بر روی قله و عکاسی از چشم اندازهای بی بدیل منطقه حس خوبمان را افزون می کند.
دل کندن از قله سخت است ولی وقت را مدیریت کرده و به گردنه چورن باز می گردیم. برای صرف ناهار(لانچ باکس)، از این پس راهمان در مسیری متفاوت از آنچه صعود کرده‌ایم ادامه می یابد تا از مناظری جدید لذت ببریم، با گذر از تنگه‌ای زیبا به سوی روستای سرسبز کلاک سرازیر می‌شویم، با زیر پا گذاردن کوچه باغات روستا پیش‌بینی می‌کنیم ساعت 4 تا 5 بعد از ظهر به ماشین برسیم، حالا با انرژی فراوان و کوله‌باری از خاطرات خوش به سوی تهران حرکت می‌کنیم.

 

خدمات

وسیله نقلیه مسافرتی : وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات

اقامت: 1 شب اقامت در کمپ مجهز اسپیلت البرز.

وعده‌های غذایی شامل : 5 وعده غذا شامل: 2 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار، 1 وعده شام.

 

روز(ها) صبحانه ناهار شام اقامت
پنج شنبه
97/06/15
اسپیلت البرز
در طبیعت
اسپیلت البرز
در طبیعت
اسپیلت البرز
در طبیعت
کمپینگ مجهز اسپیلت البرز
جمعه
97/06/16
اسپیلت البرز
در کمپ
اسپیلت البرز
در طبیعت
- -

 سایر خدمات : برای هر 5 الی 6 نفر شرکت کننده یک نفر راهنما و مربی کوهنوردی همراه است تا ایمنی سفر کامل شود، وسیله نقلیه متناسب با تعداد نفرات، قاطر جهت حمل کوله پشتی‌ها و تجهیزات کمپ، یک شب اقامت در کمپ مجهز اسپیلت البرز با ارتفاع 3700 متری از سطح دریا، بیمه مسئولیت مدنی سفر، آموزش مباحث کاربردی در کوهستان توسط مربیان هیمالیا نورد اسپیلت البرز.

 

زمان و مبدا حرکت
تاریخ و زمان حرکت:
1397/06/15 ساعت 04:00
تاریخ و زمان بازگشت (به تهران):
1397/06/16 ساعت 22:00
محل حرکت:
میدان آرژانتین، ابتدای خیابان بیهقی کمی بالاتر از فروشگاه شهروند جلوی بانک سامان، لطفا 30 دقیقه قبل در محل قرار حضور داشته باشید.
لوازم سفر

لوازم ضـروری سفر که حتما باید همراه داشته باشید:

 
باتوم کوه پیمایی بالش بادی داروی مصرفی شخصی
زیر انداز مخصوص کیسه خواب روکش یا جلد کوله بشقاب، قاشق و چنگال
هد لمپ لباس مناسب طبیعت گردی لباس گرم اضافه
لیوان شخصی کاپشن بادگیر کفش نیمه سنگین کوه نوردی
کوله پشتی بزرگ کیسه خواب کوله پشتی کوچک یک روزه
گتر پانچو برای مواقع بارانی زیرانداز انفرادی
قمقمه آب (پر شده) کارت ملی دستکش گرم و ضدآب

لوازمی که اگر همراه بیاورید سفر بهتری را تجربه می کنید:

پشت گردنی بادی چاقو جیبی دستمال کاغذی
دستمال مرطوب دوربین عکاسی فلاسک کوچک چای (پر شده در منزل)
کرم ضد آفتاب کلاه و عینک آفتابی مسواک و خمیر دندان
نخ و سوزن جوراب اضافه نقشه ای از منطقه

تصاویر و توضیحات بیشتر درباره وسایل سفرهای طبیعت گردی

استفاده از وسایل مناسب طبیعت گردی، سفر را برای شما و حتی همسفران تان لذت بخش تر خواهد کرد. توصیه ی ما این است که ...

ادامه مطلب

 

 

خرید تور

1- خرید آنلاین تور

بهترین روش ثبت نام، خرید آنلاین تور است . شما می توانید با کارتهای عضو شتاب و داشتن رمز دوم کارت، به سادگی تور مورد نظر خود را از منزل خریداری کنید و در انتهای مراحل خرید، قرارداد تور برای شما صادر شده و همچنین یک نسخه از آن به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. در این حالت دیگر هیچ نیازی به تماس با واحد فروش اسپیلت البرز ندارید و می توانید مستقیما روز برنامه در موعد مقرر در محل حرکت حاضر شوید.

2- ثبت نام غیر حضوری با واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز

در این روش شما می توانید از طریق اینترنت بانک؛ مراجعه به دستگاههای خود پرداز بانک ها و یا شعبات بانک، وجه تور را به حسابهای ذیل واریز فرمایید و سپس با بخش فروش شرکت اسپیلت البرز تماس گرفته و 4 شماره آخر کارت خود و شماره پی¬ گیری تراکنش یا شماره فیش واریزی اعلام فرمایید.

شماره حساب:

کارت بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی 7245-1032-0612-6221

حساب بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی و ابراهیم صالحی 47000519236600

شماره شبا: 900540103647000519236600

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد 1 را به 02166902680 (شماره تلفن اسپیلت البرز) ارسال نمائید.

3- مراجعه حضوری به دفتر اسپیلت البرز

شما می توانید با مراجعه حضوری، وجه تور را به صورت نقدی و یا از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفتر پرداخت نموده و یک نسخه کتبی از قرارداد خود را دریافت فرمایید.

شرایط ثبت نام و اطلاع رسانی

پس از خرید و ثبت نام، قرارداد تور برای مسافران صادر می شود که در آن تمامی اطلاعات لازمه از جمله زمان و محل حرکت، خدمات تور، وسایل مورد نیاز و... ذکر شده است. کسانی که به صورت آنلاین و یا حضوری ثبت نام می نمایند یک نسخه از قرارداد را دریافت می کنند اما آن دسته از همسفران که به صورت غیرحضوری و از طریق واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز ثبت نام می نمایند لازم است موارد ذیل را توجه فرمایند:

1- پس از واریز وجه و انجام ثبت نام غیر حضوری همواره یک نسخه از قرارداد تور در دفتر اسپیلت البرز تهیه شده و نماینده مسافران می تواند با مراجعه به اسپیلت البرز آن را اسپیلت البرز از رساندن قرارداد به مسافران در هنگام اجرای تور معذور است.

2- در صورت عدم مراجعه به شرکت و عدم دریافت قرارداد، مسافران موظف اند خود به وبسایت اسپیلت البرز مراجعه کرده و اطلاعات سفر را مطالعه کنند. با توجه به وسعت اطلاعات تور و همچنین مستند نبودن اطلاع رسانی شفاهی، اسپیلت البرز از تماس تلفنی با مسافران جهت اعلام اطلاعات سفر معذور است.

3- اسپیلت البرز قبل از سفر برای مسافرانی که اطلاعات موبایلشان موجود باشد پیامک ارسال می کند اما به خاطر مشکلات مخابرات، همواره برخی از پیامکها به مقصد نمی رسند و اسپیلت البرز در این زمینه امکان پی گیری ندارد.

4- قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز می باشد. خواهشمند است قبل از ثبت نام آن را مطالعه فرمایید.لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.


کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت