تور صعود قله خرو نرو (ارتفاع 3600 متر) - فولبرد

| 2 روزه
قیمت: 4,900,000 ریال
9% مالیات بر ارزش افزوده در قیمت فوق محاسبه شده است.
تور صعود قله خرو نرو (ارتفاع 3600 متر) - فولبرد
دیدنی ها و فعالیت های سفر

جاذبه ها :

  • تجربه یک صعود جذاب در مسیری جنگلی- مرتعی- صخره‌ای به یکی دیگر از قله های البرز، در مرز استان های مازندران و سمنان.
  • عبور از جنگل‌های راش، تجربه عبور از معابر صخره ای و ایستادن بر فراز قله وعکاسی از کلکسیون منحصر به فرد منطقه شامل قلل: قله نزوا (3810 متر‌، نروا (3782 متر) در جنوب شرقی، ارم (3325 متر) در جنوب، قدمگاه (3650 متر) و اتابک و سرخنی (2250 متر) در جنوب غربی، ‌کلمتا، و عباسعلی در شمال غرب و همچنین سرخیل،‌ زرجو و کیجاقلعه در شرق و نمای دوری از قله 1600 متری اچو در شمال).
  • شب‌مانی فراموش نشدنی در کمپ مجهز اسپیلت البرز در منطقه‌ای با سکوت وصف ناپذیر.
  • آموزه‌هایی از مباحث کاربردی در کوهستان توسط سرپرستان هیمالیا نورد اسپیلت البرز.
  • صعودی فولبرد و سبک‌بار، بدون نیاز به حمل کوله‌پشتی‌های سنگین توسط کوهنوردان (حمل کوله‌پشتی‌های سنگین توسط نیسان به محل کمپ شبانه)

 

پوشش جانوری منطقه شامل:خرس، پلنگ، گرگ، ‌شغال، سیاه گوش، ‌گراز، ‌کل و بز،‌ گوزن، کبک، قوچ، قرقاول.

پوشش جنگلی منطقه شامل: درختان راش(مرس)، افرا، ملچ، ممرز.

گیاهان غذایی و دارویی منطقه: گل گاوزبان،‌ آویشن،‌ سیر و پیاز کوهی،‌ قارچ،‌ نعناع. 

منطقه : سمنان، مازندران

نـوع فعـالـیت : درجه سختی این سفر 4 شامل: کوهپیمایی سنگین و در قسمت هایی عبور از معابر صخره ای، جمعاً 10 ساعت.

توجه: کوهنوردان گرامی که می‌خواهند در این تور ثبت نام نمایند علاوه بر آمادگی جسمانی کافی برای فعالیت هایی که در بالا ذکر شده لازم است آشنایی مقدماتی با عبور از معابر سنگی و صخره‌ای نیز داشته باشند. لذا از پذیرفتن افراد بزرگسال محترمی که آمادگی جسمانی کافی برای این برنامه را ندارند و همچنین نوجوانان دوست داشتنی زیر 14 سال جداً معذوریم، این عزیزان را با کمال میل به تور های سبک تر و جذاب دیگر اسپیلت که همزمان با همین برنامه در حال اجراست دعوت می‌کنیم.

روز(ها) شرح برنامه روزانه
پنج شنبه
97
/07/19
صبحگاهان به سوی جاده فیروزکوه حرکت می‌کنیم و صبحانه ای دلچسب در رستوران نوش جان می کنیم. مسیرمان را تا روستای جنگلی سنگده ادامه می دهیم.
در این روستا با جابه‌جا شدن در نیسان از طریق یک جاده صعب العبور به عمق جنگل می‌رویم تا به محل کمپ اسپیلت برسیم.
در این کمپ زیبا آموزه‌هایی از مباحث مربوط به جنگل و کوهستان و سپس وقت آزاد برای ریلکسیشن جنگل در اختیار خواهیم داشت. صرف شام زود هنگام پایان بخش امروزمان است، اقامت شبانه در سکوت جنگل‌های راش را هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد.
جمعه
97
/07/20
با بیداری زودهنگام و نوش جان کردن صبحانه‌ای سبک امروزمان شروع می‌شود. راس ساعت 6 به شکلی تیمی و آرام پیمایش جنگل را کمی در تاریکی و سپس در گرگ و میش‌راه آغاز می‌کنیم.
کم‌کم درختان جنگل پراکنده شده و سپس مسیرمان در مراتع وصف ناشدنی بالادست جنگل ادامه می‌یابد. در بخش‌هایی از مسیر میان دهلیزها و صخره‌ها تا رسیدن به خط الراسی که به قله منتهی می‌شود، دست به سنگ می‌شویم. استراحت لازم برای خوردن میان‌وعده خواهیم‌داشت و سپس مسیر را ادامه می‌دهیم تا بر فراز ستیغ قله خرونرو قدم بگذاریم.
حالا پانورامایی رویایی دورتادورمان است، با دیدار و عکاسی از این مناظر زیبا حتماً احساس ذوق‌زدگی به ما دست خواهد داد (جنگل‌های بی‌انتها از یک سو و دماوند سرفراز در سویی دیگر). دل کندن از این همه زیبایی که از روی قله در افق دیدمان قرار دارد، سخت و فرصت کوتاه روزهای پاییزی بسیار ارزشمند است، مسیر بازگشت را در پیش می‌گیریم تا بعد از عبور از صخره‌ها در یک منطقه زیبا ناهاری نوش جان کنیم و راهی محل کمپ شویم.
استراحتی کوتاه برای رفع خستگی و سپس نیسان‌سواری در جاده‌های جنگلی را تا رسیدن به ماشین اصلی تورخواهیم داشت. حالا با انرژی فراوان و کوله‌باری از خاطرات خوش به سوی تهران حرکت می‌کنیم و با آمادگی جسمانی بیش‌ازپیش که به دست آورده‌ایم به صعودهای برتر آینده‌مان می‌اندیشیم.

 

خدمات

وسیله مسافرتی : وسیله نقلیه توریستی متناسب با تعداد نفرات و نیسان وانت جهت حمل و نقل‌های محلی.

اقامت : 1 شب در کمپ مجهز اسپیلت البرز.

وعده های غذایی :  2 وعده صبحانه، 2 وعده ناهار، 1 وعده شام و میان وعده ها.

روز(ها) صبحانه ناهار شام اقامت
پنج شنبه
97
/07/19
اسپیلت البرز
در رستوران
اسپیلت البرز
لانچ باکس در طبیعت
اسپیلت البرز
در
کمپ
کمپ مجهر اسپیلت البرز
جمعه
97
/07/20
اسپیلت البرز
در
کمپ
اسپیلت البرز
لانچ باکس در طبیعت
- -

 سایر خدمات : برای هر 5  الی 6 نفر شرکت کننده یک نفر راهنما و مربی کوهنوردی همراه است تا ایمنی سفر کامل شود، نیسان جهت حمل کوله پشتی‌ها و تجهیزات کمپ، یک شب اقامت در کمپ جنگلی و مجهز اسپیلت البرز، بیمه مسئولیت مدنی سفر، آموزش مباحث کاربردی در کوهستان توسط مربیان هیمالیا نورد اسپیلت البرز.

 

زمان و مبدا حرکت
تاریخ و زمان حرکت:
1397/07/19 ساعت 04:00
تاریخ و زمان بازگشت (به تهران):
1397/07/20 ساعت 20:00
محل حرکت:
میدان آرژانتین،ابتدای خیابان بیهقی، کمی بالاتر از فروشگاه شهروند، جلوی بانک سامان.
لوازم سفر

لـوازم کوهنوردی که باید همراه داشته باشید:

وسایل ضروری برای تور های کوهنوردی بیش از یک روز در فصول گرم و معتدل(نیمه اردیبهشت لغایت نیمه آبان) و ارتفاعات کمتر از 4000 متر:

کفش کوه نوردی سبک، جوراب حوله ای ضخیم و جوراب اضافه، پیراهن و شلوار ترکینگ(پیراهن آستین بلند باشد)، پیراهن لایه اول، پیراهن لایه دوم، باتوم کوه نوردی، کلاه آفتابی، عینک آفتابی، 2 تا 2.5 لیتر آب از منزل بیاورید، لیوان شخصی، کیسه خواب/کامفورت 5، زیر انداز مخصوص کیسه خواب به علاوه یک زیرانداز کوچک(نیم زیرانداز)، فلاسک کوچک انفرادی چای، کیف کوچک کمکهای اولیه شخصی و اگر تحت درمان خاصی هم هستید حتماً داروی مصرفی خود را همراه داشته باشید، هدلمپ، کاپشن و شلوار بادگیر ضد آب، کاپشن و شلوار پلار، دستکش پلار، روکش دستکش، کلاه گرم، گتر،کارت شناسایی معتبر و دفترچه بیمه، چاقوی جیبی، طناب انفرادی و یک کارابین ساده، کرم ضد آفتاب، کوله کوچک یک روزه با کاور ضد آب برای حمل وسایل حداقلی و آب و خوراکی های مورد نیازتان در حین کوهنوردی، علاوه بر آن یک کوله پشتی بزرگتر با حجم مناسب که دیگر وسایلتان در آن جای گیرد برای حمل با چهارپایان و یا وسایل نقلیه محلی.

ممکن است در یک برنامه خاص، استثناعاً علاوه بر موارد فوق به وسایل دیگری هم نیاز باشد که در آن صورت سرپرست برنامه از قبل به شما اطلاع خواهد داد.

دیگر لوازم مورد نیاز جهت یاد‌آوری:

پشت گردنی بادی دستمال کاغذی دستمال مرطوب
دوربین عکاسی نخ و سوزن نقشه ای از منطقه


تصاویر و توضیحات بیشتر درباره وسایل سفرهای طبیعت گردی

استفاده از وسایل مناسب طبیعت گردی، سفر را برای شما و حتی همسفران تان لذت بخش تر خواهد کرد. توصیه ی ما این است که ...

ادامه مطلب

 

خرید تور

1- خرید آنلاین تور

بهترین روش ثبت نام، خرید آنلاین تور است . شما می توانید با کارتهای عضو شتاب و داشتن رمز دوم کارت، به سادگی تور مورد نظر خود را از منزل خریداری کنید و در انتهای مراحل خرید، قرارداد تور برای شما صادر شده و همچنین یک نسخه از آن به آدرس ایمیلتان ارسال می شود. در این حالت دیگر هیچ نیازی به تماس با واحد فروش اسپیلت البرز ندارید و می توانید مستقیما روز برنامه در موعد مقرر در محل حرکت حاضر شوید.

2- ثبت نام غیر حضوری با واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز

در این روش شما می توانید از طریق اینترنت بانک؛ مراجعه به دستگاههای خود پرداز بانک ها و یا شعبات بانک، وجه تور را به حسابهای ذیل واریز فرمایید و سپس با بخش فروش شرکت اسپیلت البرز تماس گرفته و 4 شماره آخر کارت خود و شماره پی¬ گیری تراکنش یا شماره فیش واریزی اعلام فرمایید.

شماره حساب:

کارت بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی 7245-1032-0612-6221

حساب بانک پارسیان: به نام سهند عقدایی و ابراهیم صالحی 47000519236600

شماره شبا: 900540103647000519236600

برای دریافت شماره حسابها به صورت پیامک، عدد 1 را به 02166902680 (شماره تلفن اسپیلت البرز) ارسال نمائید.

3- مراجعه حضوری به دفتر اسپیلت البرز

شما می توانید با مراجعه حضوری، وجه تور را به صورت نقدی و یا از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفتر پرداخت نموده و یک نسخه کتبی از قرارداد خود را دریافت فرمایید.

شرایط ثبت نام و اطلاع رسانی

پس از خرید و ثبت نام، قرارداد تور برای مسافران صادر می شود که در آن تمامی اطلاعات لازمه از جمله زمان و محل حرکت، خدمات تور، وسایل مورد نیاز و... ذکر شده است. کسانی که به صورت آنلاین و یا حضوری ثبت نام می نمایند یک نسخه از قرارداد را دریافت می کنند اما آن دسته از همسفران که به صورت غیرحضوری و از طریق واریز وجه به کارت یا حساب بانکی اسپیلت البرز ثبت نام می نمایند لازم است موارد ذیل را توجه فرمایند:

1- پس از واریز وجه و انجام ثبت نام غیر حضوری همواره یک نسخه از قرارداد تور در دفتر اسپیلت البرز تهیه شده و نماینده مسافران می تواند با مراجعه به اسپیلت البرز آن را اسپیلت البرز از رساندن قرارداد به مسافران در هنگام اجرای تور معذور است.

2- در صورت عدم مراجعه به شرکت و عدم دریافت قرارداد، مسافران موظف اند خود به وبسایت اسپیلت البرز مراجعه کرده و اطلاعات سفر را مطالعه کنند. با توجه به وسعت اطلاعات تور و همچنین مستند نبودن اطلاع رسانی شفاهی، اسپیلت البرز از تماس تلفنی با مسافران جهت اعلام اطلاعات سفر معذور است.

3- اسپیلت البرز قبل از سفر برای مسافرانی که اطلاعات موبایلشان موجود باشد پیامک ارسال می کند اما به خاطر مشکلات مخابرات، همواره برخی از پیامکها به مقصد نمی رسند و اسپیلت البرز در این زمینه امکان پی گیری ندارد.

4- قوانین و شرایط عمومی سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز که به تصویب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری رسیده است حاکم بر کلیه سفرهای طبیعت گردی اسپیلت البرز می باشد. خواهشمند است قبل از ثبت نام آن را مطالعه فرمایید.لطفا برای مطالعه اینجا کلیک کنید.


کانال تلگرام اسپیلت

کانال تلگرام اسپیلت

اینستاگرام خارجی

شماره تلفن اسپیلت